Jak zvýšit odolnost vůči nemocem?

2 lekce

Podpora přirozené regenerace.

Naše imunita je úzce spjata s tím, kolik máme energie a jak kvalitně regenerujeme. Důležité je zejména vyvážení mezi napětím a uvolněním a kvalita životní síly, která je z pohledu tradiční čínské medicíny ukryta v ledvinách.

Regenerace je důležitá součást vyváženého života – jeho rytmu a intenzity . Mnoho lidí ukrajuje z času vyhrazeného pro spánek nebo aktivní relaxaci.

Představte si, že píšete dopis – ten tradiční tužkou na papír. Tahy směřující k tělu jsou silné a dynamické, tahy směřující vzhůru naopak lehké jako nitka. Kdybychom napětí a uvolnění nestřídali, brzy by nás ruka začala bolet a kvůli křeči bychom dopis nedopsali. Podobné je to i s uvolněním a napětím v životě. Nepřetržitý tah na bránu a odkládání momentů uvolněnosti je neudržitelný způsob života, který plní čekárny lékařů a krátí životy.

Je zajímavé, kolik lidí si z výchovy v dětství odneslo vzorec, že odpočinek je lenost a lenost je špatná. Společnost zaměřená na výkon oslavuje jedince, kteří zatnou zuby a jdou dál. Nenechme se do tohoto víru stáhnout.

Jak podpořit regeneraci.

Je naprosto přirozené po obdobích aktivního snažení odpočívat a vyvažovat námahu jejím protipólem. Princip střídání napětí a uvolnění je přítomen v sestavách zdravotního cvičení          čchi-kung. Při pravidelném cvičení se vám tento mechanismus dostane do podvědomí a díky tomu začnete být schopni vnímat, kdy potřebujete přejít z jedné složky regenerace do druhé.

Schopnost regenerace závisí na kvalitě a množství životní síly.

Dostatek energie získáme správným pohybem.

Správně zvolený pohyb dokáže nahradit jakýkoli lék, ale žádný lék nedokáže nahradit správný pohyb.

Hippokratés

Životní síla podle tradiční čínské medicíny sídlí v ledvinách. Tato skutečnost vychází z mnohaleté tradice a ve cvičení čchi-kung ji podporujeme.

Cviky na posílení životní síly a ledvin si nyní zacvičte.

Medailonek a životní příběh

Jmenuji se Václav Vocásek a mám sedmnáctiletou praxi čínského cvičení čchi-kung pro zdraví, která zahrnuje studium a intenzivní trénink těla i duše v Číně (2010, 2012, 2018 a 2019). Podle mě cvičí již tisíce lidí a má videa mají miliony zhlédnutí.

Celý příběh

Sledujte mě na Youtube nebo na Facebooku a připojte se k mým fanouškům, kteří mají zájem o zdraví a vitalitu.

Facebook a YouTube

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

S přáním prospěšného cvičení Václav Vocásek