Jak zmenšit riziko nákazy? Podporou přirozené regenerace.

Naše imunita je úzce spjata s tím, kolik máme energie a jak kvalitně regenerujeme. Důležité je zejména vyvážení mezi napětím a uvolněním a kvalita životní síly, která je z pohledu tradiční čínské medicíny ukryta v ledvinách.

Regenerace je důležitá součást vyváženého života – jeho rytmu a intenzity . Mnoho lidí ukrajuje z času vyhrazeného pro spánek nebo aktivní relaxaci.

Představte si, že píšete dopis – ten tradiční tužkou na papír. Tahy směřující k tělu jsou silné a dynamické, tahy směřující vzhůru naopak lehké jako nitka. Kdybychom napětí a uvolnění nestřídali, brzy by nás ruka začala bolet a kvůli křeči bychom dopis nedopsali. Podobné je to i s uvolněním a napětím v životě. Nepřetržitý tah na bránu a odkládání momentů uvolněnosti je neudržitelný způsob života, který plní čekárny lékařů a krátí životy.

Je zajímavé, kolik lidí si z výchovy v dětství odneslo vzorec, že odpočinek je lenost a lenost je špatná. Společnost zaměřená na výkon oslavuje jedince, kteří zatnou zuby a jdou dál. Nenechme se do tohoto víru stáhnout.

Jak podpořit regeneraci.

Je naprosto přirozené po obdobích aktivního snažení odpočívat a vyvažovat námahu jejím protipólem. Princip střídání napětí a uvolnění je přítomen v sestavách cvičení čchi-kung. Při pravidelném cvičení se vám tento mechanismus dostane do podvědomí a díky tomu začnete být schopni vnímat, kdy potřebujete přejít z jedné složky regenerace do druhé.

Schopnost regenerace závisí na kvalitě životní síly

Jedním z tajemstvím je, že kvalitní regenerace je závislá také na kvalitě naší životní síly. Životní síla podle tradiční čínské medicíny sídlí v ledvinách. Tato skutečnost vychází z mnohaleté tradice a ve cvičení čchi-kung ji podporujeme.

Takovouto sestavu si můžete nyní zacvičit a podpořit tak kvalitu regenerace.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Komplexní sestavu naleznete v kurzu Jak se stát odolnějším vůči nemocem.

Sdílejte cviky s lidmi, kterým chcete pomoci.

S přáním prospěšného cvičení Václav Vocásek

Komentáře