Narozeniny Klubu čínského cvičení

Klub čínského cvičení je druhým rokem součástí praktiků čchi-kungu a dne 8. 1. 2021 slaví své druhé narozeniny. Díky němu jej mohou praktikovat ti, kteří hledají průvodce cvičením pro zdraví a vitalitu. Zvláště se osvědčuje během dnešní situace, kdy je živá výuka pozastavena. Pojďme se podívat na historii klubu, na to, co nám přináší, i jeho vizi do budoucna.

Martin a Václav v galerii chrámu Shaolin v roce 2018

Historie

Základy Klubu čínského cvičení vznikly v roce 2018. V té době jsme se společně s bratrem rozhodli, že založíme klub, ve kterém by mohli lidé praktikovat cvičení čchi-kung a stal se tak podporou na dálku pro začátečníky i pokročilé. Natáčení a tvorba prvních cvičení začala v létě 2018. Od léta 2018 do dnešních dní stále vytrvale pracujeme na budování jeho obsahu a podpory.

První natáčení tréninku pro posílení pasu a celého středu těla.

Co Klub čínského cvičení přináší?

Základním kamenem jsou jednoduchá cvičení čchi-kung a určitá motivace.

Zaměřujeme se především na čchi-kung k podpoře zdraví a vitality v každém věku. Přesto zde najdete i cvičení na zvýšení fyzické kondice. Například v září byl přidán Kurz na podporu zdraví a životní síly v každém věku. Cvičení zde jsou komplexní a výuka je vedena v duchu Václavových videí. Společně s námi je v klubu více než 160 stálých členů.

Kurz pro životní vitalitu

Pilíř

Jedním z pilířů, vedle on-line kurzů věnujících se konkrétním oblastem, jsou měsíční cvičení zaměřená na biorytmy našeho organismu. Každý měsíc naleznete v klubu nové cvičení týkající se daného orgánu či oblasti pohybového aparátu a psychiky v souladu s tradiční čínskou medicínou. Například v lednu se jedná o močový měchýř a záda. Takováto komplexní a různorodá podpora zdraví během roku je velmi prospěšná.

Měsíční cvičení

Vize do budoucna

V dnešní době existuje jedna oblast, která je v pozadí a bývá zanedbána. Jedná se o biorytmy. Posilování přirozených biorytmů je klíčem k naší životní vitalitě. Díky tomu harmonizujeme dýchání, trávení, vylučování, spánek a posilujeme naše tělo a odolnost. Jsou součástí uvolnění celého člověka a zároveň jeho životní síly. Už se jim v klubu věnujeme a v tomto roce je ještě více podpoříme a zaměříme se na ně.

Letní cvičení v kruhu

Poděkování

Touto cestou chceme poděkovat všem členům Klubu čínského cvičení a praktikům čchi-kungu.

Přejeme, ať je čchi-kung i nadále součástí vašeho života a kultivací životní cesty.

S přáním prospěšného cvičení Václav Vocásek a Martin Businský

Odkaz: Klub čínského cvičení

Komentáře